Skrzepy po wyrywaniu zębów

Witam w srode od rana okropnie bolal mnie ząb (nie wiem który gdyż bolała mnie cała lewa strona) udałem się do stomatologa. Zrobił zdjęcia i stwierdził że 3 żeby po lewej stronie mogą być tego przyczyna (chora 8, 7 lub 5) Stomatolog wyrwał mi gorna osemke,po 30 minutach wrzuciłem zakrawawiony wacik. Od tamtej pory nie zauważyłem krwi, starałem się nie płakać ust, jadłem delikatnie druga strona. Czy skrzep nadal może zostać wypłukać czy mogę już normalnie wypłukać usta i normalnie jeść?

Zalecana jest ostrożność przez 24 godziny po usunięciu zęba. Po tym czasie będzie pewność że nic się nie stanie podczas płukania i jedzenia nawet twardych pokarmów.

Witam. Proszę zachowywać się już normalnie, oczywiście traktując delikatniej miejsce po usuniętym zębie ( proszę nie szczotkować zębodołu i starać się jeść po drugiej stronie). Pozdrawiam krystyna Pikała