Skrzywienie jedynek pod koronkami

Witam serdecznie. Rok temu miałam założone koronki na przednich zębach (od jedynek do trójek, na swoich zębach) Obecnie wyczuwam po jednej stronie delikatne "strzelanie" wewnątrz i zauważyłam, że jedna jedynka została wypchnięta względem drugiej. Czy jest możliwość ponownego wyrównania ułożenia zębów bez konieczności wykonywania kolejnych koronek? Koszt bowiem był wysoki, długo na nie odkładałam pieniądze. Dziękuję za odpowiedź. magda

Witam!
Przyczyny takiego stanu mogą być rożne!Często winne są właśnie korony,które mogą być np.za długie i uszkadzać okolice przyzębia brzeżnego,co może prowadzić nawet do utraty kości zębodołu,stąd zmiana położenia zęba...Myślę,że powinna się Pani udać do stomatologa,u którego robiła Pani te korony.Lekarz musi ocenić sytuację w jamie ustnej,stan dziąsła w okolicy koron a także skierować na rtg, w celu porównania z sytuacją sprzed roku.Bez tego nie pozna się przyczyny takiego stanu,a więc nie można skutecznie leczyć.Pozdrawiam.

To zależy jaka jest przyczyna , bez diagnostyki obrazowej RTG i dokładnego badania w gabinecie trudno powiedzieć jaka jest przyczyna takiej sytuacji i czy odbudowa protetyczna ma z tym związek.