Skrzywienie kręgosłupa a cesarskie cięcie

Witam, czy skrzywienie kręgosłupa (praktycznie całego) może być przyczyną Cesarskiego cięcia? mam skoliozę, z jednej strony mam wcięcie w talii, z drugiej go nie widać, na dodatek kręgosłup mam tak jakby wciśnięty w plecy, i prawdopodobnie mam skrzywienie esowate. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, choroby kręgosłupa mogą być wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego, ale wymagane jest w tym wypadku przede wszystkim badanie ginekologiczne, ocena możliwości porodu drogami natury i ewentualna konsultacja ortopedyczna. Dopiero wtedy ginekolog będzie w stanie zadecydować, czy konieczne jest wykonanie cięcia cesarskiego.