Skrzywienie kręgosłupa u 15-letniej osoby a odpowiednie działania

Witam serdecznie.Chcialam zapytac lekarza o skrzywienie kregoslupa.Moja corka ma 15 lat i pol.Ma skrzywiony kregoslup lewostronnie w odcinku piersiowym i prawostronnie w odcinku ledzwiowym.Nie byla diagnozowana przez lekarza.Nie mieszkamy w Polsce a tu czekamy na diagnoze 2 lata.Prosze mi doradzic co moge zrobic dla corki,jakie cwiczenia wykonywac by mogla i czy basen pomoze.Czy jest mozliwe ze kregoslup wyprostuje sie.dziekuje bardzo za odpowiedz.Gosia.

Witam. Kręgosłup może się jeszcze wyprostować - tu potrzebna będzie systematyczna codzienna praca. Basen jak najbardziej. Poza tym niech córka wykonuje zwisy na drążku za ręce i nogi (niech zaczepia się zgiętymi kolanami). Poza tym ćwiczenia core stability i rozciąganie.

Więcej trudno mi powiedzieć - potrzebowałabym dokładniejszych dawnych.

Pozdrawiam