Skrzywienie prawostronne kręgosłupa piersiowego w wyniku RTG
Dzień dobry,właśnie odebrałem RTG kręgosłupa,Dorsalizacja L1.Drobna osteofitoza i hyperostosis trzonów L. Szerokość trzonów,krążków w normie.Pogłębiona lordoza w segmencie L5/S1.Stawy K/B bez zmian.Wytwórcza osteofitoza przednich krawędzi trzonów i prawostronna hyperosteoza trzonów w odc.8/6.Guzki Schmorla na dolnej krawędzi trzonu D8,9,10.Skrzywienie prawostronne kręgosłupa piersiowego.Drobne zaostrzenie przednich krawędzi trzonów C3,4,5,6,7. Poza tym zwapnienie wiązadła karkowego.Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon