Skrzywienie przegrody nosowej a kaszel

doktorze, prawdą jest, że skrzywienie przegrody nosowej ma wpływ na kaszel? ostatnio swojego laryngologa pytałem i to potwierdził. Dostałem skierowanie na septoplastykę przegrody. Ponoć zabieg pomaga uporać się z kaszlem. Pozdrawiam, Kamil

Napisz dokładnie jak oddychasz w nocy i w dzień. czy chrapiesz, czy masz bezdechy nocne. Operacja nie jest wizytą u fryzjera. To trzeba poważnie rozważyć i wyważyć. Widziałem setki operacji przegrody które nic nie dały a wielokrotnie było gorzej niż przed operacją. Ten zabieg wymaga doświadczonego chirurga głowy i szyi. Poprawki nie wchodzą w rachubę!