Skrzywienie przegrody nosowej i wydzielina z nosa

Sprawa jest dość złożona i wiem, że muszę udać się do specjalisty. Kilka lat temu (z 7) dostałem w nos - nie było złamania ale skrzywiła mi się przegroda i jedna dziurka jest mniej drożna. Od dłuższego czasu mam bardzo dziwną wydzielinę z nosa (żółta i galeretowata). Nie biorę żadnych leków, w ogóle bardzo rzadko choruję. Co ciekawe, miałem alergię na pyłki i katar sienny, ale jakieś dwa lata temu sam z siebie zniknął. Na jaką diagnozę lekarską powinienem się przygotować? Jakaś profilaktyka?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć jaka może być w tym przypadku diagnoza. Tak jak Pan mówi konieczna jest wizyta u laryngologa. Żółto-galaretowaty wyciek z nosa był z pewnością wynikiem przewlekłego zapalenia górnych dróg oddechowych (nosa, zatok) lub pojawiał się jako wynik alergii. Skrzywienie przegrody nosa upośledza samooczyszczanie się zatok i może predysponować do rozwoju stanu zapalnego.