Skrzywienie ust po przemijającym ataku niedokrwiennym

Witam.Mama miala wczoraj TIA. Nie wezwala karetki.W rozmowie telefonicznej stwierdzilam,je mowi ciezko,logicznie. Tata stwierdzil,je ma lekko skrzywione usta. Natychmiast wezwalam pogotowie. Lekarz po badaniu stwierdzil,je nie widzi potrzeby wysylania jej do szpitala. Dopiero w czwartek möge jechac do Rodzicow. Co man o tym myslec i co robic?

Incydenty przemijającego niedokrwienia mózgu zdarzają się przy skoku ciśnienia tętniczego krwi lub niemiarowości serca więc to należy sprawdzać i kontaktować się z lekarzem POZ, pozdrawiam.