Skrzywienie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Dzień dobry proszę o interpretacje wyniku rtg kręgosłupa. Skrzywienie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.Fizjologiczna lordoza kręgosłupa lędźwiowego zniesiona.Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów. Obrysy trzonow kręgów zaostrzone. Krążek międzykręgowy na poziomie L5-S1 zwężony. Mineralizacja kręgosłupa prawidłowa. Wnioski: scoliosis en spondyloarthrosis lumbalis,discopathia L5-S1. Jak się obudze rano to nie mogę zejść z łóżka i się wyprostowaćMam 33lat Prosze o odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

W badaniu wykazano u Pani zmiany polegające na przedwczesnym zużyciu i zwyrodnieniu tkanek tworzących staw (chrząstki stawowej, warstwy podchrzęstnej kości, płynu stawowego, torebki stawowej, więzadeł i mięśni), skolioze oraz dyskopatię. Są to niestety choroby przewlekłe i dolegliwości z nimi związane moga co jakiś czas nawracać. Radzłabym z tym wynikiem udać się do ortopedy, który zaleci odpowiednie leczenie oraz zabiegi rehabilitacyjne czy kinezyterapię.
Pozdrawiam