Skrzyżowanie nerwów wzrokowych, zbiorniki nadsiodłowe, zatoki jamiste w normie

Opis badania: Przysadka mózgowa o wymiarach 12x4x14 mm (APxCCxSD), poszerzona w obrębie siodła tureckiego. Gruczoł częściowo spłaszczony w wymiarze CC przez wpuklone zbiorniki nadsiodłowe - obraz częściowo pustego siodła tureckiego. Sygnał tylnego Plata przysadki prawidłowy. Płat przedni prawidłowy, ulega jednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Lejek przysadki poszerzony pośrodkowo, niepogrubiany. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych, zbiorniki nadsiodłowe, zatoki jamiste w normie.

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd… Wynik Każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.