Mężczyzna , 46 lat Witam,moj maz ma problem ze skurczem lydki, nie jest to normalny skurcz ,po przejsciu 500m sciske lydke ze az kuleje trzyma dlugo, lydka jest twarda jak kamien,bol doprowadza do lez, maz nie cwiczy na silowniach nie siedzi calym dniem na krzesle , przyjmuje magnez ,calcjum i pije soki pomidorowe masuje miesien lydki lecz to sprawia bol , domowe sposoby nie pomagaja a bol i skurcz utrzymuje sie ponad 2 miesiace ,nie mamozliwosci pojscia do lekarza.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: