Skurcze brzucha po zjedzeniu słodkiego jedzenia

Witam. Od jakiegos czasu mam problem. Nie moge zjesc nawet pół kostki czekolady lub napic sie nawet slodkiej herbaty lub orenzady bo po jakis 2minutach dostaje okropnym skurczow w dole brzucha bardzo ostrej biegunki i okropnego bolu brzucha i mdlosci. To wszystko trwa max 30min. A najgorsze jest to ze w dzień mi nic nie jest tylko w nocy lub nad ranem od razu jak wstanę. Mam 18lat waze ok 56kg i mam 168cm wiec niemam zadnej nadwagi. Czemu tak mi sie dzieje ? Klaudia

Mgr inĹź. Joanna Arciszewska

Witam

Wymienione objawy sugerują, że w obrębie jelit toczy się prawdopodobnie stan zapalny. Może mieć różne podłoże, niemniej jednak nie można zbagatelizować. Jeśli podobne objawy towarzyszą również spożyciu słodkich owoców, można podejrzewać : SIBO, nietolernację fruktozy czy inne zmiany w mikroflorze jelit. Bez dokładnego wywiadu chorobowego i diagnostyki, nie można 'gdybać' co to może być.
Konsultacja lekarska jest konieczna.
Pozdrawiam Asia Szmita-Łuszczyk

Witam,

w Pani wypowiedzi jest trochę sprzecznych informacji. Nie mniej jednak wizyta lekarska będzie niezbędna. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje Panią do specjalisty. Proszę do tego czasu nie jeść produktów nasilających opisane objawy.
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk