Skurcze i drżenie nóg a borelioza

Witam 6-lat temu trafiłam do szpitala na neurologię.Byłam leczona na borelioze.zaatakowane miałam nogi. Nie mogłam chodzić.po wyjsciu ze szpitala czułam się dobrze. Teraz po szesciu latach odczuwam drżenie nóg i często mam silne skurcze. Chciałabym zrobić sobie badania kontrolne, ale nie wiem jakie. Proszę o pomoc. Dziekuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji warto wykonać przede wszystkim oznaczenie poziomu przeciwciał IgG i IgM w kierunku boreliozy. Dodatkowo mrowienia i drętwienia mogą być wynikiem ucisku na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. Można to wykluczyć wykonując badanie obrazowe kręgosłupa. Może to mieć także związek z jakimiś zaburzeniami jonowymi, odwodnieniem. Warto więc udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi i moczu. Morfologia krwi, jonogram, poziom glukozy, badanie ogólne moczu, mogą wiele w tej sprawie wyjaśnić. Proszę się więc nie niepokoić, tylko zacząć od przebadania się.
Pozdrawiam!