Skurcze macicy w 37 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 37 tc, dziecko jest glowka do dolu, na ostatnich badaniach szyjke mialam skrocona na 1 cm ,wczoraj ok.3 w nocy mialam skurcze ale tylko wtedy gdy lezalam na boku , wygladaly one tak ze dziecko wypychalo mi sie,brzuch mialam jak piłke i w tym samym momencie straszne bole macicy,gdyzmienilam pozycje na lezacą bol powoli ustępowal,skurcze byly nie regularne,dzis w nocy mialam je 7 razy,rowniez tylko wtedy gdy lezalam na boku.czy to juz porod sie zaczyna?czy to tylko przepowiadajace?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wymagają oceny lekarza. Proszę zatem niezwłocznie udać się do specjalisty.