Skurcze mięśni przy piszczelach

Witam, podczas biegania po 10min dostaję skurczy mięśni przy piszczelach. Kiedyś ich nie miałem, biegałem ponad 60min i zero skurczów. Biorę suplementy takie jak ZMA, witaminy i minerały, jem też często pomidory, więc powinno mi nie brakować magnezu, może jednak potasu za to brakować? Ogólnie prowadzę bardziej zdrowy tryb życia, siłownia, jem zdrowo. Czy zastosować suplementację potasu jeszcze? Miałem przerwę w bieganiu i po niej się zaczęły i nie ustępują. Jak z tym walczyć?Dziękuję,Pozdrawiam!

Piotr Pilarski

Sądzę że przyczyną może byc przerwa w treningach o której Pan wspomnial. Sugeruję zmnirjszyc obciążenie treningami a następnie je zwiakszac stopniowo aby skurcze się nie pojawiły.

Pozdrawiam.