Skurcze odbytu podczas miesiączki

Witam , ostatni czas zaobserwowałam ze podczas miesiączki mam tez krótkotrwałe skurcze odbytu . Ostatnio nawet zrobili mi się słabo i musiałam wymiotować trochę . Bóle menstruacyjne tez mam w pierwszych dniach dość mocne . Dodam ze zaobserwowałam tez plamienia okoloowulacyjne i czasami kłuje mnie prawy jajnik podczas stosunku w czasie owulacyjnym. Co to może oznaczać ? Endometrioza? Bardzo się martwię bo chciałabym mieć w przyszłości dzieci . Jak się to wykrywa? I leczy ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określic odpowiedzi na Pani pytania.