Skurcze odbytu przy siedzącym trybie życia

Skurcze odbytu, mam je od wielu lat przeważnie co pare miesięcy, kilkusekundowe, silne i ból znika. Byłem u proktologa zbadał palcem, kamerą i "są małe podrażnienia". Przepisał czopki dostałem zamiennik distreptaze 6szt. Zaraz po kuracji skurcze dały o sobie znać. Jedyne wskazówki to że prowadzę siedzący tryb życia, nigdy nie uprawiałem seksu analnego przynajmniej nie pamietam, kiedyś pogryzłem szklankę, piję dużo herbaty, w diecie sam nic nie dostrzegam. Nie wiem co jeszcze może je powodować?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.