Skurcze przepowiadające w 34 tygodniu ciąży

Witam Jestem w 34 tc od ponad miesiąca mam problemy z chodzeniem ponieważ dziecko jest bardzo nisko ułożone lekarz kazał leżeć, od około dwóch tygodni mam skurcze przepowiadające trwają czasami po 2h co 10 min. Dzisiaj od rana męczą mnie skurcze, brzuch twardnieje, a krzyże i dół brzucha bolą jak na miesiączkę.Do tego jeszcze dodam, że mam duży nacisk na kość łonową, nawet jak poleżę to boli.To moje kolejne dzieciątko. Proszę mi doradzić czy grozi mi wcześniejszy poród?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie podanych objawów nie można określić ryzyka przedwczesnego porodu. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego ciążę.