Skurcze przy zasypianiu

Dzień dobry moje pytanie jest trochę nie typowe zauważyłem że jak zasypiam zaczyna się trzebacz tak jak by skurcz trwa jakieś kilka sekund tak jak by mnie ktoś prądem poczęstowal taki jedno rasowy skurcz całego ciała choruje na nerwice ale nikty tak nie miałem od Kiedy nie pije a nie pije od 9miesięcy takie coś mi się robi proszę o pomoc z góry dziękuję za pomóc

Witam Pana,
Polecam Panu jako najrzetelniejsze postępowanie w tej sytuacji konsultacje lekarską w poradni leczenia uzależnień. Objawu nie należy lekceważyć. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam,

stres powoduje, że nasze mięśnie są w ciągu dnia bardziej spięte (to wynik działania tzw. układu współczulnego). Gdy zasypiamy mózg stara się rozluźnić mięśnie. Zwykle dzieje się to niezauważalnie, ale przy większym napięciu możemy doświadczyć nagłego wstrząśnięcia ciałem. To tak, jakby mózg próbował "strząsnąć" napięcie z mięśni (czasem w półśnie mamy wtedy wrażenie jakbyśmy się potykali o coś czy spadali ze schodka). To jak najbardziej normalne.

Co do alkoholu, to działa on na układ współczulny hamująco i rozluźnia mięśnie. Dlatego jeśli ktoś ma problemy ze stresem i pije, może nie mieć takich skurczy, ale zaczną się one pojawiać w okresie abstynencji.

Pozdrawiam!

Witam. Może to być kolejny sposób odreagowywania organizmu po obciążeniu nadużywaniem alkoholu. Pisze Pan, że nie pije od 9 m-cy, ale czy jest Pan pod opieką psychologa specjalisty od leczenia uzależnień? Jeśli nie, to warto to zrobić.