Skurcze w 33. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 33 tyg. ciąży. Od rana mam napinanie się brzucha praktycznie co 3 min. Nie trwa to długo, ale jest to bardzo uciążliwe. Zażywam leki rozkurczowe (asmag 2x3 i nospę 3x1). Czy takie napinanie powinno mnie niepokoić. Czy powinnam udać się na Izbę przyjęć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mogą być to skurcze przepowiadające. Jeśli jednak nie ustąpią po około godzinie należy zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciążę lub na izbę przyjęć szpitala położniczego.