Skurcze w dłoniach i stopach

witam Pracuje fizycznie na budowie i od jakiegoś czasu mam straszne skurcze w dłoniach i nogach. Dziś podczas noszenia płytek łazienkowych na piętro po schodach, aż nie mogłem z bólu wytrzymać. Nagle ataki tak strasznych skurczów, że palce od dłoni mimowolnie wykrzywiały mi się każdy w inną stroną. Nie potrafiłem zapanować nad dłonią, żeby np. coś chwycić i podnieść. To samo było w kolanach i stopie. Czyli cały mój dzień to była walka z bólem. Mam 27lat i nadwagę. Są może jakieś leki bezrecepty?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności wskazane jest wykonanie badań poziomu elektrolitów w surowicy (Na, K, Ca, Cl) oraz morfologii krwii. Bez tych wyników i przeprowadzenia badania trudno jest mi stwierdzić z czego wynikają Pańskie objawy i jakie leczenie zastosować.