Skurcze w klatce piersiowej, które mijają po pochyleniu

mam pytanie, od czasu do czasu mam skurcze z lewej strony klatki piersiowej, co może być przyczyną? jak się od hyle mocno na parę sekund do tyłu to przechodzi. od jakiegoś czasu mam też rzadko ale jest kłucie na środku klatki piersiowej, ale to już przechodzi po kilkudziesięciu minutach jest to mocne kłucie i troche zle się wtedy oddycha. od jakiegoś czasu zanikło jedno i drugie więc zastanawiałem się co mogło być przyczyną.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
w pierwszej kolejności należy wykluczyć chorobę wieńcową, dlatego zalecam skontaktowanie się z kardiologiem.