Skurcze w łydkach a operacja żylaków

około 5 lat temu miałam operacje żylaków, ponieważ były widoczne tak bardzo, ze wstyd było chodzić w krótkich spodenkach, miałam wtedy 16 lat. Problem polega na tym, iż od dwóch lat mam takie skurcze w łydkach. Nazywam to rwaniem mięśnia, bo jest to uczucie jakby cos w środku sie rozrywało na pół. Jest to dosyc niekonfortoweunoszenie nóg do góry nic nie pomaga, często staje się tak, że skurcze przychodza nawet jak leżę. Nie wiem czy to moze byc spowodowane krązeniem? wyniki krwi itd mam dobre.

Małgorzata Panek

Istotne jest, czy przyjmuje Pani leki mogące przyczynić się do zakrzepicy żył głębokich, takie jak np doustna antykoncepcja. Bez badania nie można określić powodu skurczów.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam