Skurcze w obrębie stopy u 20-letniej osoby

Dzień dobry Od pół roku, może troszkę więcej mam problem z lewą stopą, a mianowicie łapią mnie skurcze. Czasami jest tak, że mały palec wykrzywia się na zewnątrz, cała stopa się napina i boli, a czasami paluch wykrzywia się w dół i stopa od strony przyśrodkowej się napina, ból utrzymuje się do 1-2 minut, aż nie rozmasuję i palec nie wróci na "swoje miejsce". Skurcz pojawia się kilka razy dziennie, w każdej pozycji stopy, w bucie, gdy leżę, stoję. Czy jest sposób, aby zmniejszyć ból? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Opisywane przez Panią objawy mogą być oznaką niewystarczającej ilości wapnia, potasu, magnezu lub sodu dostarczanych w diecie, dlatego proszę zbadać stężenie elektrolitów.

Pozdrawiam serdecznie.

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele. Proszę zgłosić się do internisty i wykonać podstawowe badania w tym również poziomy elektrolitów. Proponowałabym też konsultację neurologiczną ponieważ opisywane dolegliwości mogą być objawem poważnej choroby.