Skurcze w ręce i widoczny zator żylny

Od kilku dni czuję straszne skurcze w lewej ręce. Nad nadgarstkiem widoczny jest mały zator żylny. Czy to coś poważnego ?
ponad rok temu

Nie wiem co oznacza widoczny zator żylny (?). Czy chodzi o to, że żyła jest pogrubiała, twarda, bolesna, zaczerwieniona wokół? Jeśli tak to być może rzeczywiście doszło do miejscowego wykrzepienia w żyle powierzchownej przedramienia. Mogą wtedy występować objawy jakie zostały opisane. A może to zespół cieśni nadgarstka. Bez badania lekarskiego i być może badań dodatkowych nie wyjaśni się tego stanu. Najlepiej, żeby w tej sprawie bezpośrednio zwrócić się do lekarza, który po badaniu wyjaśni przyczyny dolegliwości i włączy odpowiednie leczenie.