Skurczowa bolesność jelit u 46-letniej osoby

Witam mam 46 lat od pewnego czasu mam skurczowe bole jelit po prawej stronie nie jest to bol ciagly do tego wzdecia ,burczenia ,klucie czasem zaparcia i nudnosci uczucie przelewania w brzuchu rok temu bylam u proktologa mialam uczucie klucia i rozpierania w odbycie ale wszystko ok nie wiem to IBS teraz jest tak samo i do tego powyzsze dolegliwosci gdzie mam isc po porade prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, warto skonsultować z gastroenterologiem, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne. Pozdrawiam

Przedstawione przez Panią objawy wskazują na problemy z jelitami jako konsekwencja nieprawidłowego odżywiania się. Medycyna opisuje je jako - zespół jelita drażliwego lub jelita leniwego. Dobry dietetyk jest w stanie pomóc w powrocie do odczuwalnego i satysfakcjonującego stanu zdrowia.