Skuteczna dieta i ćwiczenia na brzuch

Witam, jestem 25 letnim mężczyzną, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Mam dość spory brzuch który chciałbym możliwie jak najszybciej zrzucić, chodzi mi głównie o to. Na co dzień pracuje w ochronie (praca siedząca) po 16h i 12h. Zazwyczaj popołudnia i noce. Staram się jeździć na rowerze 2-3 razy w tygodniu po 1h. Jadam nieregularnie, słodyczy nie jadam prawie wcale. Czy mogą mi państwo pomóc i doradzić jaką dietę i ćwiczenia stosować, jak się odżywiać. Chcę zgubić brzuch. Z góry dziękuje :)

Witam :)
Nieregularne jedzenie poprzez nieregularną pracę i spanie faktycznie rozregulowuje organizm i trudniej jest zrzucić nadprogramowe kilogramy.
Poleciłabym wprowadzenie większej ilości białka (mięso - wołowina, ryby, wieprzowina chuda, kurczak bez skóry, indyk, chude wędliny, twaróg półtłusty), ale i rośliny strączkowe (fasola, ciecierzyca itp - mogą być z puszki, można zrobić szybkie danie, takie jak np tutaj: http://www.dietaifitness.pl/2012/10/saatka-z-makrela-i-groszkiem.html . Zrezygnowałabym natomiast (albo zmniejszyła ilość) z chleba, szczególnie w nocy. Wprowadziłabym węglowodany złożone (kasze, brązowy ryż, brązowy makaron) w ciągu dnia, ale zrezygnowałabym w drugiej połowie dnia (albo na nocnej zmianie) bo wówczas metabolizm jest obniżony. Owowe traktować tak samo - tylko w dzień, ponieważ mają dużo cukrów prostych.

Jeśli wcześniej nie ćwiczył Pan nic innego niż rower, poradziłabym zacząć od treningu obwodowego, przykładowy tutaj: http://www.dietaifitness.pl/2012/12/dopiero-zaczynasz-przygode-z-treningiem.html

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam :) Ewa Trusewicz,

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska