Skuteczna dieta i ćwiczenia odchudzające dla nastolatki

Witam. Chciałabym przez okres wakacji schudnąć z 5-10 kg. Mam 15 lat ważę 72 kg prz wzroscie 175 cm. Prosze o jakas skutecza diete i cwiczenia.
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym sposobem w tym przypadku będzie regularna aktywność fizyczna - najlepiej codziennie przez ok. 45 min w formie ćwiczeń gimnastycznych (brzuszki skośne i proste, przysiady, skłony) lub jazdy na rowerze, biegania, pływania, gier zespołowych.
Ponadto konieczne jest wprowadzenie regularności posiłków (5 dziennie), zadbanie o odpowiednią podaż błonnika (warzywa,owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste) oraz pełnowartościowego białka, pochodzącego z chudego mięsa i produktów mlecznych o obniżonej zawartości tłuszczu.
Wykluczeniu podlegają produkty kaloryczne - słodycze, napoje słodzone, kaloryczne słone przekąski i żywność typu fast food.
Spośród napojów należy wybierać wodę mineralną, oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.
Przy takim trybie życia, masa ciała będzie ulegała normalizacji.