Skuteczna dieta odchudzająca dla 19-latki

Na jakiej diecie można najwięcej schudnąć? Mam 19 lat, 160 cm i ważę blisko 60 kg. Ograniczam słodycze, ale to nie wystarcza.
19 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Polecam wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Samo ograniczenie słodyczy jest bardzo cenne, jednak nie wystarczy.
Ogólne zasady zdrowego stylu życia można przedstawić w następujących punktach:
1) Spożywać regularnie posiłki,5 dziennie w odstępach mniej więcej co 4h
2)Unikać słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki itp. - zastąpić je owocami, orzechami, nasionami słonecznika, migdałami, suszonymi owocami
3) Wybierać produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu - mleko 1,5%, jogurty, kefiry, sery twarogowe, a unikać w nadmiarze serów żółtych, typu Feta
4) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze, gotowanie w wodzie i pieczenie, a unikać smażenia na tłuszczu
5) Sięgać po ciemne pieczywo, płatki owsiane, makaron razowy, ryż brązowy
6) codziennie spożywać dużo warzyw i owoców
7)Włączyć aktywność fizyczną - minimum 30 min dziennie dowolnego sportu lub ćwiczeń gimnastycznych (skłony, brzuszki, przysiady itp.)
Zastosowanie ich pomaga w stopniowej, skutecznej i zdrowej redukcji masy ciała. Nie należy ograniczać znacząco podaży energii, ponieważ prowadzi to do efektu jo-jo. Deficyt powinien stanowić maksymalnie ok 400kcal w stosunku do zalecanej dziennej podaży.

Przedewszystkim regularnosc posilkow oraz wprowadzenie wody do diety. Minimum 5 posilkow dziennie, w tym jeden cieply. Zachecam do. Odiwedzenia strony www.domdobrejdiety.pl by przeczytac artykuly Zuzanny Remiszewskiej!