Skuteczna i tania dieta odchudzająca

Witam Chę zacząc dietę odchudzającą słyszałam o taru haurs ale jak poszłam zapytać o cenę i wogóle to się zmartwiłam ... jak dla mnie za drogo ... czy są jakieś zamienniki tych drogich preparatów z natur hausa proszę o odpowiedź pozdrawiam Sylwia
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Nie polecam tego rodzaju diet, ani żadnej suplementacji, gdyż może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Najlepszym sposobem na trwałą, zdrową i skuteczną utratę masy ciała jest wprowadzenie zdrowego stylu życia, poprzez przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania i regularną aktywność fizyczną.
Zalecałabym wprowadzenie 5 posiłkowego trybu żywienia - jedząc mniej, ale częściej regulujemy tempo metabolizmu i zapobiegamy uczuciu głodu pomiędzy posiłkami (będącego podstawową przyczyną podjadania).
Wskazana jest też rezygnacja ze słodyczy (w tym również pieczywa cukierniczego typu drożdżówki, pączki, ciastka francuskie itp.), napojów słodzonych (dosładzanie kawy i herbaty, gotowe soki, wody smakowe)
oraz słonych przekąsek typu chipsy, krakersy.
Należy natomiast zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).
Istotnym aspektem są również regularne ćwiczenia, najlepiej codzienne.

Witam,
nie polecam wszelkiego rodzaju preparatów, ponieważ oprócz tego, że są bardzo drogie to jeśli już pomagają, to na chwilę, a potem znowu wraca Pani do złych nawyków żywieniowych i kończy się to efektem jo-jo. Najtańsze będzie pójście na targ i kupienie warzyw i owoców. Polecam Pani wizytę u dietetyka, który nakieruje Panią na zdrowe żywienie i wyeliminuje błędy żywieniowe, które Pani popełnia. Z pewnością nie będą to stracone pieniądze.