Skuteczna ochrona antykoncepcyjna dla nastolatki

Witam, moja dziewczyna ma 16 lat. Od pół roku uprawiamy regularnie seksu korzystając z prezerwatyw. Jej rodzice nie wiedzą, strasznie się ich boi. Chciałaby brać tabletki antykoncepcyjne. Czy trzeba pójść do ginekologa (nigdy nie była)? Czy można w jakiś inny sposób się bezpiecznie zabezpieczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli Pana partnerka chciałaby zażywać tabletki antykoncepcyjne konieczna jest wizyta u ginekologa, który dobierze najlepszy produkt. Są jeszcze inne metody takie jak pierścień dopochwowy, plastry ale te środki również są na receptę, dlatego konieczna będzie wizyta u lekarza.
Pozdrawiam