Skuteczne leczenie rumienia wielopostaciowego

Dermatolog stwierdził, że posiadam na twarzy tzw. RUMIEŃ (wielopostaciowy). I aby pojąć skuteczne leczenie - najpierw chciałby wykluczyć, czy czasem nie jestem nosicielem HELICOBACTER PYLORI i zalecił wykonanie testu z krwi.. Jak dowiedziałem się od lekarza rodzinnego test z krwi nie daje pewności informacji odnośnie tej bakterii - jedynie prawdopodobny wynik. Lepsze są badania kału lub pobranie wycinka. Jakie więc badanie najlepiej wykonać, aby mieć pewność, że nie mam Helicobactera?

Magdalena Mroczek

Najlepiej wykonać test oddechowy (jest nieinwazyjny) lub badanie antygenu w kale.