Skuteczne medyczne sposoby na znaczną poprawę pracy mózgu

Witam, czy istnieją jakieś skuteczne medyczne sposoby na znaczną poprawę pracy mózgu w przypadku kogoś, kto ma problemy z myśleniem, kojarzeniem faktów i koncentracją? Ostatnio czytałem o biofeedbacku, jednak nie ma o nich prawie żadnych opinii pacjentów. Zakupiłem niedawno Nooept, ale nie widzę zbyt wielkiej różnicy... Proszę o pomoc :) Pozdrawiam!

Na początku należałoby ustalić skąd się biorą Pana problemy. Proszę udać się na konsultację neuropsychologiczną. Psycholog ustali, czy i które funkcje poznawcze są zaburzone. Wskazana te byłaby ocena psychiatryczna pod kątem zaburzeń np nerwicowych, depresyjnych.
Dalsze postępowanie należy ustalić zależnie od uzyskanych wyników. Również terapię biofeedbback.
To c zawsze można zrobić to "ćwiczyć pamięć" rozwiązując krzyżówki, zagadki intelektualne, czytając książki itd...
Na funkcje intelektualne pozytywny wpływ ma dobrze dobrany i regularny wysiłek fizyczny.