Skuteczne metody leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej

Czy są jakieś skuteczne metody leczenia Choroby afektywnej dwubiegunowej(Chad) bez stosowania leków stabilizujących nastrój?Ponieważ te leki przeszkadzają mi w prawie każdym aspekcie funkcjonowania pomimo remisji choroby.Antydepresanty nie przeszkadzają w niczym pewnie dlatego że nie zaburzają sprawności psychofizycznej jak robią to wszystkie leki stosowane w Chad. Ale same antydepresanty w Chad nie działają.Skoro na lekach nie można robić tego co nadaję sens życiu to po co żyć?Mam 20 lat.

Dzień dobry,

Leki normotymiczne są podstawą leczenia CHAD'u.
To co może Pan zrobić to POROZMAWIAĆ Z WŁASNYM LEKARZEM PSYCHIATRĄ, żeby dobrał taki lek /zmodyfikował leczenie/, którego skutki uboczne będą dla Pana najmniej uciążliwe i akceptowalne. Nie pisze Pan również czego nie może Pan robić - a przy niektórych skutkach ubocznych można zastosować dodatkową farmakoterapię czy modyfikacje leku.