Skuteczne metody rzucania nałogu palenia papierosów

Czy można rzucić palenie "stopniowo" ? Czy może takie rzucanie jest od razu spisane na straty?

rzucanie nalogu jest bardzo indywidualne, u jednych mozliwe na raty i u innych nie.za malo danych, aby Pani odpowiedziec jednoznacznie tak lub nie...taka odp jest niemozliwa...powodzenia.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Tak naprawdę wszytko zależy od motywacji i zaangażowania osoby rzucającej nałóg. Każdy sposób, który jest ona wstanie konsekwentnie i odpowiedzialnie stosować prowadzi do pożądanych rezultatów. Warto się zatem zastanowić nie tylko nad metodą, ale nad tym, czy rzeczywiście ma Pan motywację wewnętrzna do zaprzestania palenia.

Witam , Zapewne zależy to od motywacji i konsekwencji w realizacji podjętej decyzji. W tym wypadku nie ma jednoznacznych metod. Może jednak zamiast "stopniowego" rzucania palenia , warto sięgnąć po dostępne specyfiki, które pomogą pokonać nałóg szybciej i trwalej ? . Warto też czasami zastanowić się , co nas zmusza do palenia- jaki element naszego życia nie pozwala nam uwolnić się od nałogu. To bardzo ważny czynnik pokonywania nałogu. Pozdrawiam Marzena ZIęba