Skuteczne odchudzanie bez efektu jojo

Witam, mam 20 lat, 174 cm wzrostu i ważę 74kg. Obecnie stosuję dietę 1100kcal, ćwiczę 3 razy w tygodniu po 1h. Chciałam zapytać do ilu kcal powinnam dojść po odchudzaniu, aby uniknąć efektu jojo? I ile zajmie mi schudnięcie do 63kg?

Witaj! Dieta 1100kcal jest zbyt restrykcyjna. W związku z tym minimalna zawartość kalorii powinna wynosić 1500kcal. Posiłki powinny zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczów i węglowodanów, przy czym zawartość białka nie powinna przekraczać 20% wartości kalorycznej, czyli około 300kcal. Aby wspomóc proces odchudzania spożywaj posiłki 5 razy dziennie, wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty i herbaty pu-erh (wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega jej gromadzeniu). Ponadto wypijaj około 1 litra wody mineralnej z jodem (np. Ustronianka z jodem, Jodica) bowiem jod zwiększa metabolizm. Nie znając Twoich dotychczasowych nawyków żywieniowych, trudno jest określić ile dokładnie zajmie czasu utrata 10kg. Średni przyjmuje się około 4kg na miesiąc bowiem zapobiega to wystąpieniu efektu jojo oraz osłabieniu organizmu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek