Skuteczne odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej

Od kilku dni jeżdżę na rowerze stacjonarnym jakieś 10-5 km dziennie i na początku jak rano się warzyłam to miałam lekki spadek wagi, ale tylko rano, a w południe znowu 43 kg. Mam 158 i bardzo chciałabym schudnąć do 35. Teraz kąpie się w basenie i jeżdżę, i nic. Proszę o poradę, co mam zrobić, ja muszę schudnąć i otrzymać tę wagę, zrobię wszystko i dodam jeszcze, że zawsze na śniadanie jem płatki nestle frutina i błonnik z mlekiem.

Witam! Zarówno same ćwiczenia, jak i sama dieta mogą nie przynieść pożądanych efektów w postaci straty tkanki tłuszczowej. Warto więc oprócz ćwiczeń zmienić nieco swoje zachowania żywieniowe. Pomocne tu będą artykuły http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania oraz http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Proszę pamiętać również, że waga nie mówi nam o tym jaki mamy skład ciała – czyli zawartość masy mięśniowej, tłuszczowej czy wody. W tym celu warto udać się do dietetyka i kontrolować postępy – może być tak, że tkanka tłuszczowa ulega spalaniu, a zwiększa się masa mięśniowa, która waży średnio 2 razy więcej o tłuszczu! Dodatkowo proszę mierzyć się w obwodach – talii, brzuchu i biodrach, gdzie najszybciej widać postępy jakie robimy. Proszę ważyć i mierzyć się zawsze o tej samej porze dnia – najlepiej rano, na czczo, po wypróżnieniu - nie częściej niż raz w tygodniu. Waga rano i wieczorem może różnić się nawet do 2 kg. Pani obecna masa ciała jest prawidłowa i z pewnością nie musi Pani a nawet nie powinna się odchudzać. Waga 35 kg przy 158 cm jest zbyt niska i grozi niedoborami pokarmowymi, po0gorszeniem stanu zdrowia, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, zaburzeniami wydzielania hormonów, wypadaniem włosów i pogorszeniem wyglądu skóry, paznokci i włosów. Powodzenia, mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna