Skuteczne odchudzanie - jak zgubić 20 kg?

Witam, pracuję w firmie marketingowej, obecnie nad projektem skutecznego odchudzenia kobiety (zależy nam, by schudła ok. 20 kg). Mam pytanie - w jakim wieku, z jaką wagą początkową i wzrostem odchudzanie przebiegnie najszybciej i najsprawniej? Zakładamy, że ta osoba nie ma przeciwwskazań genetycznych do schudnięcia, ani żadnych poważnych chorób uniemożliwiających odchudzanie. Zależy nam, aby osoba ta schudła pod naszym okiem w ciągu 2-3 miesięcy ok. 20 kg, stosując nasze zalecenia, diety itp. Pozostaje kwestia wyboru prawidłowej kandydatki. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Państwa pytanie. Metabolizm każdego z nas jest inny i trudny do oceny. Dobranie idealnego (jeżeli można mówić o czymś takim) wieku, wzrostu i wagi początkowej nie zagwarantuje Państwu uzyskania zamierzonych wyników.

Zanim przejdę do dobrania odpowiednich parametrów kandydatki chciałabym zauważyć, że Państwa założenia są bardzo wygórowane. Każdy lekarz i dietetyk powie Państwu, iż idealna dieta polega na utracie jednego kilograma na tydzień. Szybsze efekty zwykle są zgubne i prowadzą nie tylko do efektu jojo, ale także rozregulowania gospodarki hormonalnej, w tym węglowodanowej. Nie wspominam tu oczywiście o problemach natury kosmetycznej, jak rozstępy czy zwiotczała skóra.

Pytacie Państwo o wiek. Wiadomo, że metabolizm istotnie zwalnia po 30. roku życia. Jeżeli zatem chcecie Państwo efektu bez większego wysiłku, Wasza kandydatka powinna mieć około 18-28 lat. Wzrost nie ma tu istotnego znaczenia.

Liczne obserwacje pokazują, iż szybsze efekty odchudzania obserwowane są u Pań otyłych, względnie z nadwagą, które mają wiele kilogramów do "zrzucenia". U Pań z BMI>30 wystarczy niewielkie zmniejszenie liczby spożywanych kalorii przy jednoczesnym rozpoczęciu aktywności fizycznej, by zauważyć utratę pierwszych kilogramów.

Pozdrawiam