Skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha

Witam! Ważę 91,5 kg, mam wzrostu 172 cm, 22 lata i chcę schudnąć 25 kg. Moje pytanie brzmi następująco: jak zrzucić brzuch (tzn. oponkę) i fałdki? Ile czasu to wymaga i co mam jeść i jakie ćwiczenia? Mam zamiar zapisać się do fitness clubu i na siłownię. Proszę o rady.

Witam! Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, a problem z tkanką tłuszczową zlokalizowaną w okolicach brzucha może być zarówno kwestią budowy ciała, jak i pewnych błędów żywieniowych, które popełniasz oraz brakiem dostatecznej aktywności fizycznej. Można jednak nad tym popracować. Dieta odchudzająca powinna być ułożona przez specjalistę – dietetyka, a nie ściągnięta z internetu czy gazety. To bardzo ważne, aby jadłospis był indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb i stylu życia – dzięki temu będzie zdrowy, skuteczny oraz łatwiej będzie go stosować. Utrata 25 kg to dużo, dlatego powinnaś się do tego odpowiednio przygotować. Na początku warto abyś już od dziś zaczęła odżywiać się zdrowo i prawidłowo – wprowadziła nowe zasady do swojego sposobu żywienia. Przede wszystkim pamiętaj, że powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje, gdy zjadamy 2-3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Posiłek należy jeść przy stole – zjadamy tyle, ile mieliśmy zamiar i wstajemy od stołu. Należy jeść wolno, dzięki temu szybciej będziemy czuli się nasyceni. Dodatkowo należy unikać produktów, które "lubią" odkładać się w postaci tłuszczu na brzuchu - słodyczy, słodzonych napojów gazowanych i niegazowanych, produktów typu fast food, słodkich bułek i chipsów. Pij za to duże ilości wody mineralnej lub herbaty zielonej, owocowej, białej, czerwonej - odpowiednie nawodnienie sprzyja szybkiej przemianie materii i usuwaniu nadmiaru zbędnych płynów z organizmu. Będziesz mniej opuchnięta, a tym samym zmniejszysz obwód w brzuchu i talii. Pamiętaj także o ćwiczeniach. Pływanie to świetny sposób na ujędrnienie sylwetki, wyszczuplenie i uelastycznienie ciała. Dodaj do tego ćwiczenia siłowe, wzmacniające mięśnie brzucha, np.: zwykłe brzuszki (proste i skośne), siłownię czy rower. Pamiętaj, aby ćwiczyć około 3 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut. Jeśli wprowadzisz te zalecenia powinnaś osiągnąć swój cel (powinno Ci to zająć od 8 miesięcy do roku, jeśli skorzystasz z pomocy dietetyka) - pamiętaj jednak, żeby nie stosować popularnych diet, które mogą Ci tylko zaszkodzić! Pozdrawiam serdecznie Aleksandra Kilen-Zasieczna