Skuteczne sposoby na pobudzenie laktacji

Witam Chciałam zapytać o jakieś skuteczne sposoby na pobudzenie laktacji. I czy możliwe by mleko matki było bardziej sycace niż mieszanka? Pozdrawiam

Mleko matki jest najbardziej pełnowartościowym pokarmem, jakie dziecko może otrzymać. Jeśli zaś chodzi o sposoby na pobudzenie laktacji, to przede wszystkim ważne jest regularne pobieranie przez dziecko pokarmu. Należy przystawiać dziecko min co 3 h do piersi, poprzez ssanie pobudzając piersi do produkcji pokarmu. Jeżeli dziecko słabo ssie można skorzystać z pomocy laktatora i nawet po karmieniu, odciągnąć pokarm. Można go oczywiście później podać dziecku. Ważne też, aby była Pani zrelaksowana, w miarę możliwości wypoczęta - stres i niepokój działa hamująco na wytwarzanie prolaktyny odpowiedzialnej za produkcję mleka. Należy unikać picia naparów z szałwii, ale pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, najlepiej poprzez picie wody niegazowanej. Jeżeli problem utrzymuje się już jakiś czas zachęcamy do skorzystania z poradni laktacyjnej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444