Skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku dla 19-latka

Witam, mam 19 lat i od kilku lat staram się wyleczyć trądzik. Brałem tetrocyklinę przez 6 miesięcy ,pomogło w małym stopniu. Pózniej unidox dobrze działał jak go zażywałem . Ale problem znowu powrócił mój dermatolog stwierdził że tylko izotek mi pomoże na którego nie chcę się zdecydować za duże skutki uboczne czy są jakieś inne szanse żeby w końcu pozbyć się trądziku.

Nie wiem, jakiego rodzaju wykwity u Pana dominują. Jeżeli są to grudki/zaskórniki, to przydałoby się trochę profesjonalnej kosmetyki (peelingi migdałowy lub pirogronowy). Izotek jest w takich wypadkach skutecznym lekiem, objawy uboczne zależą od stosowanej dawki; sposób leczenia zależy od doświadczenia lekarza prowadzącego, ale nie ma konieczności stosowania dawek dających takie objawy.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Pani skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.Czy były wykonywane badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny