Skuteczność antykoncepcji

Witam! Bardzo bym chciała znać odpowiedź na jedno pytanie. Jestem kobietą, mam 24 lata, stosuję regularnie tabletki antykoncepcyjne i chciałabym się dowiedzieć, czy muszę pamietać o dniach płodnych i niepłodnych podczas zbliżenia? Zawsze jak się kocham z moim meżczyzną, każę mu wychodzić, kiedy ma nastąpić wytrysk.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku stosowania przez kobietę antykoncepcji hormonalnej (pigułki, plastry, krążek dopochwowy) nie występują u niej dni płodne! Takie jest założenie tej metody antykoncepcji i na tym ona polega - nie ma owulacji, więc pomimo współżycia nie dochodzi do ciąży. Stosuje Pani lek i nie wie Pani, czemu on służy? To nierozsądne! Przed zastosowaniem każdego leku należy zapoznać się z ulotką. Proszę nadrobić zaległości - w ulotce znajdzie Pani wiele cennych informacji, np. czynniki, które mogą obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej i co robić w przypadku wymiotów, pominięcia tabletki... To bardzo ważne.

Pozdrawiam!