Skuteczność antykoncepcji a amfetamina

Czy jednorazowe zażycie amfetaminy podczas przyjmowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych (jednorazowe) ma wplyw na skutecznosc tej metody antykoncepcji? Jeżeli tak, to jak długo należy stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie jednorazowe przyjęcie niewielkiej dawki amfetaminy nie powinno mieć negatywnego wpływu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Proszę jednak pamiętać, że wpływ narkotyków na antykoncepcję hormonalną nie został dokładnie zbadany, ponieważ są to substancje prawnie zakazane.