Skuteczność antykoncepcji hormonalnej jednoskładnikowej

Witam,Mieszkam na stałe w Anglii. Od 3,5 miesiąca przyjmuję leki antykoncepcyjne jednoskładnikowe - Feanolla ( lek niedostępny w PL). Mój lekarz powiedział mi, że ze względu na składnik: Desogestrel, mogę spóźnić się 12 godzin z tabletką. Czytając polskie fora internetowe spotkałam się z opinią, że antykoncepcje jednoskładnikową trzeba brać co do minuty. Czy to jest prawa? Czy jeśli spóźnię się np. 3 godziny, skuteczność antykoncepcji będzie na tym samym poziomie?

Lek. Tomasz Budlewski

niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. sadze ze jeśli już się decyduje na tego typu antykoncepcję to należy przyjmować tabletki o stałej porze