Skuteczność antykoncepcji hormonalnej po dwóch opóźnieniach w zażyciu tabletek

Witam zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej w 18 dniu brania opóźnienie wynosiło 14 h,wzięłam do końca opakowanie,nie zrobiłam 7 dniowej przerwy i niestety w nowym opakowaniu również zapomniałam w 1 tygodniu brania.Opóźnienie wynosi również 14 h.Chciałabym zapytać jak teraz postępować?kiedy skuteczność tabletek wróci do normy?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od rodzaju tabletek. Proponuje zapoznać się z ulotka. Najlepiej byłoby udać się do ginekologa.