Skuteczność antykoncepcji hormonalnej przy biegunce

Dzień dobry!

Mój problem wygląda następująco: mniej więcej w drugim tygodniu przyjmowania tabletek zaczęły u mnie występować luźne stolce i trwały ok. tygodnia. Głównie jednak rano, chyba raz popołudniu. Częstotliwość to około 2-3 dziennie. Biorę tabletki regularnie o 15 (raz chyba 2 godziny później). Nigdy bezpośrednio po przyjęciu tabletki (ani 3-4 godziny później) stolec nie wystąpił. Jednak dzisiaj miałam dostać okres (tabletki 24+4), jak zwykle przy czwartej tabletce placebo. Nie pojawił się. Zrobiłam test (co prawda nie z pierwszego moczu, ale z drugiego, piłam tylko herbatę) i wyszedł negatywny. Regularnie współżyję i pojawiły się wątpliwości, czy nie jestem w ciąży. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

przyjmuje się, że tabletka ulega całkowitemu wchłonięciu w przeciągu 4 godzin. Jeżeli zatem nie dochodzi do ostrych biegunek czy wymiotów w tym czasie, nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualne zaburzenia metabolizmu tabletki. Brak miesiączki w ostatnim dniu przyjmowania tabletek placebo nie musi być niczym niepokojącym. W obecnej sytuacji wskazane jest powtórne wykonanie testu ciążowego, koniecznie z porannej porcji moczu. Negatywny wynik testu zezwala na rozpoczęcie nowego opakowania tabletek. Brak miesiączki w przyszłym miesiącu będzie wskazaniem do konsultacji w gabinecie lekarskim.

Pozdrawiam