Skuteczność antykoncepcji, jeśli tabletki zostały przedwcześnie przyjęte

Stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez dłuższy okres, później zrobiłam 2-miesięczną przerwę. W tym czasie nie pojawiła się miesiączka. Teraz zależało mi, aby znowu zacząć je brać i zrobiłam to, nie czekając na krwawienie, ani nie wywołując go. Na ile skuteczna jest taka antykoncepcja? Ewentualnie, od którego dnia przyjmowania tabletek w taki sposób będę mogła uważać, że jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj!

W przypadku rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w dniu innym niż pierwszy dzień miesiączki, nie można w danym cyklu liczyć na pełną skuteczność antykoncepcyjną. Pełna skuteczność osiągnięta będzie w następneym cyklu (od pierwszej tabletki drugiego opakowania).

Pozdrawiam!