Skuteczność antykoncepcji przy antybiotykoterapii

Witam. Mam pytanie - w niedawnym czasie brałam Tetralysal (1tabletka 150 dziennie). Postanowiłam też zacząć zabezpieczać się tabletkami - Microgynon. Wzięłam 1 tabletkę w 1 dzień cyklu, wszystkie następne prawidłowo. Złożyło się tak, że 1 dzień brania Microgynonu był ostatnim antybiotykoterapii. Seks uprawiałam pierwszy raz dopiero 17 dnia brania tabletek, nastąpił wytrysk do środka. Czy w tym momencie zabezpiecznie było już pełne i nie mam czym się martwić? Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podczas stosowania tych dwóch preparatów możliwe jest zmniejszenie skuteczności środka antykoncepcyjnego.Wtedy należy przez około 7 dni zachować ostrożnośc stosując dodatkową ochronę. Jednak w Pani przypadku od zakończenia antybiotykoterapii minęło 17 dni, więc ryzyko to jest bardzo niewielkie .Pozdrawiam