Skuteczność antykoncepcji przy antybiotyku

Witam ! Mam pytanie. Czy jest możliwe zajście w ciąże gdy: 23 sierpnia dostałam okres i w ten dzien wzielam pierwsza tabletke antykocepcyjną i biorę ją do dziś o stałej porze. Mój okres trwał 2 dni, jednak 26 sierpnia dostałam antybiotyk na zapalenie pęcherza Augmentin, ale brałam tylko przez 3 dni po 2 tabletki. Przy antybiotyku wiem, że antyk.a jest słabsza i trzeba się dodatkowo zabezpieczać, jednak 1 i 2 września partner skończył we mnie, i moje pytanie brzmi czy jednak jest ryzyko czy nie?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Augmentin może obniżyć skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapłodnienia. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy, najwcześniej 10-14 dni po stosunku.