Skuteczność antykoncepcji przy przyjmowaniu antybiotyku Clindamycin

Witam, i od jakiegoś czasu stosuję plastry Evra, lekarz mi dzisiaj przepisał antybiotyk Clindamycin -MIP 600mg i chciałabym się dowiedzieć, czy ten lek osłabi działanie plastrów antykoncepcyjnych i co w zaistniałej sytuacji powinnam zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie wymienionego antybiotyku może osłabiać działanie antykoncepcji hormonalnej. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.